Prezenty świąteczne – zrób to sam

Każdego roku niemal każdy ma w grudniu dylemat: co kupić naszym bliskim jako prezent gwiazdkowy? Czym uszczęśliwić w tegoroczne Święta Bożego Narodzenia nasze dzieci? Co podarować mamie i tacie, by naprawdę się ucieszyli? Czym sprawić przyjemność babci? Nawet pracodawcy głowią się rokrocznie w okolicach Wigilii nad firmowymi upominkami dla pracowników. Jeśli nie wiemy co kupić, jeśli nie znajdujemy w sklepach niczego interesującego, czym moglibyśmy obdarować naszych bliskich, warto zrobić samemu prezent świąteczny. Jeśli tylko lubimy malować, wycinać, kleić, jeśli mamy zdolności manualne lub po prostu lubimy prace artystyczne, obudźmy wyobraźnię i  zróbmy samodzielnie upominek dla mamy lub babci. Prezenty takie są szczególnie cenione przez osoby obdarowane – poza samym upominkiem docenia się także czas i uwagę poświęcone na wykonanie takiego prezentu.

W prezentach wykonywanych samodzielnie liczy się przede wszystkim pomysł i bogata wyobraźnia. Nie musimy wykonywać jakiegoś skomplikowanego i trudnego przedmiotu, by sprawić radość naszym bliskim. Jeśli potrafimy robić na drutach lub szydełkować, zróbmy fantazyjny, kolorowy szalik dla mamy lub babci. Jeśli lubimy gotować i piec, możemy przygotować pyszne ciasteczka, które w ładnym opakowaniu podarujemy babci. Osoby, które potrafią wykonywać figurki z origami, mogą jako prezent przygotować zestaw ładnych i oryginalnych papierowych ozdób origami. Z kartonu, bibuły i kleju możemy wykonać ładny, świąteczny witrażyk. Warto wykorzystać przedmioty codziennego użytku i zrobić z nich oryginalne prezenty gwiazdkowe. Ze starej, banalnej lampki z abażurem możemy wyczarować magiczną lampkę, oklejając abażur ładnymi, różnorodnymi guziczkami i szkiełkami. Ze słoika możemy zrobić ładny wazonik używając bibuły, kleju, kawałków materiału. Zwyczajną ramkę na zdjęcie odmienisz fantastycznie, oklejając ją puzzlami lub najróżniejszymi koralikami.

Możemy także pokusić się o samodzielnie wykonanie biżuterii – kolczyków, bransoletki. Z kolorowej tektury lub widokówek, igły i grubej nici możemy zrobić oryginalne pudełeczka na różne drobiazgi. Z masy solnej i kolorowych farbek możemy wyczarować kolczyki, ozdoby na choinkę, figurki i obrazki na ścianę. Wystarczy uruchomić wyobraźnię, poszukać inspiracji w internecie lub w najbliższym otoczeniu i z odpowiednim wyprzedzeniem przystąpić do samodzielnego wykonania gwiazdkowego prezentu.